











Tech Spec :
Processor : Intel Core Ultra 7 265, 20C (8P + 12E) / 20T, Max Turbo up to 5.3GHz, 30MB
AI PC Category : AI PC
NPU : Integrated Intel AI Boost, up to 13 TOPS
Integrated Graphics : Integrated Intel Graphics
Discrete Graphics : Cek Varian
- Nvidia GeForce GTX 1660 Super 6GB
Chipset : Intel Q870 Chipset
Memory : 16GB UDIMM DDR5-5600
Memory Slots : Four DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable
Max Memory : Up to 128GB DDR5
Storage : 1 TB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 TLC Opal + 2 TB 7200rpm HDD 3.5" SATA
Max Storage Support : Up to six drives, 2x 3.5" HDD + 1x 2.5" HDD + 3x M.2 SSD
• 3.5" HDD up to 2TB
• 2.5" HDD bay is only for customer self upgrade
• M.2 SSD up to 2TB each
Card Reader : None
Optical Drive : Slim DVD Rambo 9.0mm
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec
Speakers : 2Wx1
Power Supply : 400W 92%
Keyboard : USB Calliope Keyboard, Black, English
Mouse : USB Calliope Mouse, Black
Expansion Slots :
One PCIe 5.0 x16
One PCIe 4.0 x16 (x4 signal)
Two PCIe 3.0 x1
Four M.2 slots (one for WLAN, three for SSD / discrete NPU)
Case Color : Black
Stand : No stand
Dust Shield : Dust Shield
Form Factor : Tower (17L)
Dimensions (WxDxH) : 170 x 298 x 376 mm
Weight : 6.5 kg
WLAN + Bluetooth : Intel Wi-Fi 7 BE200, 802.11be 2x2 + BT5.4, vPro
Ethernet : 2.5 Gigabit Ethernet, Realtek RTL8125BGS, 1x RJ-45, PCIe x1
Front Ports :
1x USB-C (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2x2), with 15W charging
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2)
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Rear Ports :
2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0)
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x HDMI 2.1 TMDS
2x DisplayPort 1.4a (HBR3, DSC)
1x Ethernet (RJ-45)
1x Line-out (3.5mm)
1x Parallel
1x Serial
Security Chip : Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified
Fingerprint Reader : No fingerprint reader
Physical Locks : Kensington Security Slot, 3 x 7 mm , Padlock Loop
Chassis Intrusion Switch : None
System Management : Intel vPro Enterprise
Warranty : 3-Year Onsite
Mil-Spec Test : MIL-STD-810H military test passed
Operating System : Windows 11 Pro, English
Bundled Software : None
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel Core Ultra 7 265, 20C (8P + 12E) / 20T, Max Turbo up to 5.3GHz, 30MB |
| Graphics | Integrated Intel Graphics |
| Memory | 16GB UDIMM DDR5-5600 |
| Storage | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 TLC Opal + 2 TB 7200rpm HDD 3.5" SATA |
| Power Supply | 400W 92% |
| Ports | Front Ports : 1x USB-C (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2x2), with 15W charging 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) Rear Ports : 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0) 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x HDMI 2.1 TMDS 2x DisplayPort 1.4a (HBR3, DSC) 1x Ethernet (RJ-45) 1x Line-out (3.5mm) 1x Parallel 1x Serial |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bundle Software | none |
| Warranty | 3-year, Onsite |