











Tech Spec :
Processor : Intel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core 1.3 / 4.6GHz, E-core 0.9 / 3.4GHz, 12MB
Graphics : Integrated Intel Iris Xe Graphics
Chipset : Intel SoC Platform
Memory : 16GB Soldered LPDDR5-6400MHz
Storage : 512GB SSD M.2 2242 PCIe Gen4 TLC Opal
Storage Support : One drive, up to 1TB M.2 2242 SSD
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC3287 codec
Speakers : Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio Premium
Camera : Front FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter / Rear 5.0MP
Microphone : 2x, Array
NFC : NFC
Battery : Integrated 46Wh
Power Adapter : 65W USB-C slim 90% PCC 3Pin AC Adapter
Display : 13.3" WUXGA (1920x1200), IPS, Anti-reflection / Anti-smudge, 100% sRGB, 300nits
Touchscreen : OGS, 10-point Multi-touch
Keyboard : Backlit, English
Case Color : Black
Case Material : Aluminium (top), GFRP (bottom)
Pen : Lenovo Integrated Pen
Dimensions (WxDxH) : 305 x 218 x 17.06 mm
Weight : 1.32 kg
Operating System : Windows 11 Pro 64, English
Ethernet : None
WLAN + Bluetooth : Intel Wi-Fi 6 AX201, 11ax 2x2 + BT5.1
Ports :
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4)
1x Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4)
1x HDMI 2.1, up to 4K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Security Chip : Discrete TPM 2.0 Enabled
Fingerprint Reader : Fingerprint Reader
Physical Locks : Kensington Nano Security Slot
Other Security : Camera privacy shutter, IR camera for Windows Hello
Bundled Accessories : Lenovo USB-C to Ethernet Adapter
Warranty : 3yr Onsite
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel Core i5-1335U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core 1.3 / 4.6GHz, E-core 0.9 / 3.4GHz, 12MB |
| Graphics | Integrated Intel Iris Xe Graphics |
| Memory | 16GB Soldered LPDDR5-6400MHz |
| Storage | 512GB SSD M.2 2242 PCIe Gen4 TLC Opal |
| Camera | Front FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter / Rear 5.0MP |
| Display | 13.3" WUXGA (1920x1200), IPS, Anti-reflection / Anti-smudge, 100% sRGB, 300nits |
| Battery | 46Wh |
| Touchscreen/Pen | Yes/Yes |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bundle Software | None |
| Warranty | 3-year Onsite |