











Tech Spec :
Processor : Intel Core i7-1165G7 (4C / 8T, 2.8 / 4.7GHz, 12MB)
Graphics : NVIDIA Quadro T500 4GB GDDR6
Chipset : Intel SoC Platform
Memory : Cek Varian
16GB Soldered DDR4-3200 non-ECC
24GB Soldered DDR4-3200 non-ECC
32GB Soldered DDR4-3200 non-ECC
Memory Slots : One memory soldered to systemboard, one DDR4 SO-DIMM slot, dual-channel capable
Max Memory : Up to 48GB (16GB soldered + 32GB SO-DIMM) DDR4-3200
Storage : 1TB SSD M.2 2280 PCIe x4 NVMe Opal2
Storage Support : One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD
Card Reader : MicroSD Reader
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC3287 codec
Speakers : Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio
Camera : IR & HD 720p with Privacy Shutter
Microphone : 2x, Array
Battery : Integrated 50Wh
Power Adapter : 65W USB-C (3-pin)
Display : 14" UHD (3840x2160) IPS 500nits Anti-glare, HDR 400, Dolby Vision
Keyboard : Backlit, English
Case Color : Black
Case Material : PC + ABS (Top), PC + ABS / Talc15 + Magnesium Alloy (Keyboard Cover), PA / 50% GF (Bottom)
Dimensions (WxDxH) : 329 x 227 x 17.9 mm
Weight : 1.469 kg
Operating System : Windows 10 Pro 64, English
Bundled Software : None
Ethernet : 100/1000M
WLAN + Bluetooth : Intel AX201 11ax, 2x2 + BT5.2
Ports :
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
2x Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps / USB-C 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.4)
1x HDMI 2.0
1x microSD card reader
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Smart Card Reader
Monitor Cable : 1x HDMI to VGA
Smart Card Reader : Smart Card Reader
Security Chip : Discrete TPM 2.0
Fingerprint Reader : Touch Style, Match-on-Chip
Physical Locks : Kensington Security Slot, 3 x 7 mm
System Management : Non-vPro
Warranty : 3Y Premier Support
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel Core i7-1165G7 (4C / 8T, 2.8 / 4.7GHz, 12MB) |
| Graphics | NVIDIA Quadro T500 4GB GDDR6 |
| Memory | 16GB Soldered DDR4-3200 non-ECC |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe x4 NVMe Opal2 |
| Camera | IR & HD 720p with Privacy Shutter |
| Display | 14" UHD (3840x2160) IPS 500nits Anti-glare, HDR 400, Dolby Vision |
| Battery | 50Wh |
| Touchscreen/Pen | None |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Bundle Software | None |
| Warranty | 3Y Premier Support |