















Tech Spec :
Processor : Intel 300, 2C (2P + 0E) / 4T, P-core 3.9GHz, 6MB
Graphics : Integrated Intel UHD Graphics 710
Chipset : Intel B760 Chipset
Memory : 1x 8GB UDIMM DDR5-4800
Memory Slots : Two DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable
Max Memory : Up to 64GB DDR5-5600
Storage : 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
Max Storage Support :
Up to two drives, 1x 3.5" HDD + 1x M.2 SSD
• 3.5" HDD up to 2TB
• M.2 SSD up to 1TB
For installing HDD storage, 3.5'' HDD screw and grommet kit is needed.
Card Reader : 3-in-1 Card Reader
Optical : 9.0mm DVD±RW
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec
Speakers :1Wx1
Power Supply : 180W 85%
Keyboard : USB Calliope Keyboard, Black, English
Mouse : USB Calliope Mouse, Black
Expansion Slots :
One PCIe 3.0 x16, low-profile, length ≤ 155mm, height ≤ 70mm
One PCIe 3.0 x1, low-profile, length ≤ 155mm, height ≤ 70mm
Two M.2 slots (one for WLAN, one for SSD)
Case Color : Chassis: Black, Bezel: Grey
Stand : None
Form Factor : SFF (8.2L)
Dimensions (WxDxH) : 92.5 x 291.4 x 339.5 mm
Weight : Around 4.2 kg
WLAN + Bluetooth : Intel Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax 2x2 + BT5.3
Ethernet : Integrated 100/1000M
Front Ports :
1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x microphone (3.5mm)
Rear Ports :
4x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0), one supports Smart Power On
1x HDMI 2.1 TMDS
1x DisplayPort 1.4
1x VGA
1x Ethernet (RJ-45)
1x line-out (3.5mm)
1x Parallel
1x Serial
Monitor Cable : None
Security Chip : Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified
Fingerprint Reader : No fingerprint reader
Physical Locks : Kensington Security Slot, 3 x 7 mm
Warranty : 3yr Onsite
Operating System : Windows 11 Pro, English
Bundled Software : None
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel 300, 2C (2P + 0E) / 4T, P-core 3.9GHz, 6MB |
| Graphics | Integrated Intel UHD Graphics 710 |
| Memory | 1x 8GB UDIMM DDR5-4800 |
| Storage | 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0 |
| Power Supply | 180W 85% |
| Ports | Front Ports : 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x microphone (3.5mm) Rear Ports : 4x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0), one supports Smart Power On 1x HDMI 2.1 TMDS 1x DisplayPort 1.4 1x VGA 1x Ethernet (RJ-45) 1x line-out (3.5mm) 1x Parallel 1x Serial |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bundle Software | none |
| Warranty | 3yr Onsite |