











Tech Spec :
Processor : Intel Core Ultra 5 235, 14C (6P + 8E) / 14T, Max Turbo up to 5.0GHz, 24MB
AI PC Category : AI PC
NPU : Integrated Intel AI Boost, up to 13 TOPS
Graphics : Integrated Intel Graphics
Chipset : Intel Q870 Chipset
Memory : 1x 8GB UDIMM DDR5-5600
Memory Slots : Four DDR5 UDIMM slots, dual-channel capable
Max Memory : Up to 128GB DDR5
Storage : 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
Max Storage Support :
Up to four drives, 1x 3.5" HDD + 1x 2.5" HDD + 2x M.2 SSD
• 3.5" HDD up to 2TB
• 2.5" HDD bay is only for customer self upgrade
• M.2 SSD up to 2TB each
RAID Preset : None
Card Reader : 3-in-1 Card Reader
Optical : DVD±RW
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec
Speakers : 1Wx1
Power Supply : 260W 90%
Keyboard : USB, Calliope, Black, English (US)
Mouse : USB Calliope Mouse, Black
Expansion Slots :
One PCIe 4.0 x16, low-profile, length ≤ 155mm, height ≤ 70mm
Two PCIe 3.0 x1, low-profile, length ≤ 155mm, height ≤ 70mm
Three M.2 slots (one for WLAN, two for SSD)
Case Color : Black
Stand : None
Dust Filter : None
Form Factor : SFF (8.2L)
Dimensions (WxDxH) : 92.5 x 299.7 x 339.5 mm
Weight : 5.1 kg
WLAN + Bluetooth : Intel Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax 2x2 + BT5.3, vPro
Ethernet : Integrated 100/1000M + RTL8125BGS 2.5G
Front Ports :
1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging
2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2)
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x card reader
Rear Ports :
4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x HDMI 2.1 TMDS
2x DisplayPort 1.4a (HBR3, DSC)
1x Ethernet (RJ-45)
1x Line-out (3.5mm)
1x Parallel
1x Serial
1x 2.5GbE RJ-45
Security Chip : Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified
Physical Locks :
Kensington Security Slot, 3 x 7 mm
Padlock Loop
System Management : Intel vPro Enterprise
Warranty : 3yr Onsite
Mil-Spec Test : MIL-STD-810H military test passed (Low Pressure [Altitude], High Temperature, Low Temperature, Temperature Shock, Humidity, Sand and Dust, Vibration, Shock, Solar Radiation, Contamination by Fluids, Salt Fog)
Operating System : Windows 11 Pro, English
Bundled Software : None
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel Core Ultra 5 235, 14C (6P + 8E) / 14T, Max Turbo up to 5.0GHz, 24MB |
| Graphics | Integrated Intel Graphics |
| Memory | 1x 8GB UDIMM DDR5-5600 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0 |
| Power Supply | 260W 90% |
| Ports | Front Ports : 1x USB-C (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with 15W charging 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x card reader Rear Ports : 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x HDMI 2.1 TMDS 2x DisplayPort 1.4a (HBR3, DSC) 1x Ethernet (RJ-45) 1x Line-out (3.5mm) 1x Parallel 1x Serial 1x 2.5GbE RJ-45 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bundle Software | None |
| Warranty | 3yr Onsite |