













Tech Spec :
Processor : Intel Core Ultra 3 205T, 8 (4P+4E Core) / 8T , Max Turbo up to 4.9GHz, 16MB
AI PC Category : AI PC
NPU : Intel AI Boost, up to 13 TOPS
Graphics : Integrated Intel Graphics
Chipset : Intel Q870 Chipset
Memory : 2x8GB SO-DIMM DDR5-5600
Memory Slots : Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable
Max Memory : Up to 64GB (2x 32GB DDR5 SO-DIMM)
Storage : 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal
Max Storage Support : Up to two drives, 2x M.2 2280 SSD
• M.2 2280 SSD up to 2TB
Card Reader : No card reader
Optical : None
Audio Chip : High Definition (HD) Audio, Realtek ALC233VB or Conexant CX11771 codec
Speakers : 2Wx1
Power Supply : 135W 90% Adapter
Keyboard : USB, Calliope, Black, English (US)
Mouse : USB Calliope Mouse, Black
Expansion Slots : Three M.2 slots (one for WLAN, two for SSD / discrete NPU)
Case Color : Black
Mounting : VESA Mount
Form Factor : Tiny (1L)
Dimensions (WxDxH) : 179 x 182.9 x 36.5 mm
Weight : Around 1.18 kg
WLAN + Bluetooth : Realtek Wi-Fi 7 RTL8922AE, 802.11be 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 5.4
Ethernet : Integrated 100/1000M
Front Ports :
1x USB-C (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only
2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), one supports Always On and 5V@2.1A charging
1x headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Rear Ports :
Security Chip : Discrete TPM 2.0, TCG certified, FIPS 140-2 certified
Physical Locks : Kensington Security Slot, 3 x 7 mm
Chassis Intrusion Switch : Chassis Intrusion Switch
Mil-Spec Test : MIL-STD-810H military test passed
Absolute BIOS Selection : BIOS Absolute Enabled
Operating System : Windows 11 Pro, English
Bundled Software : None
Warranty : 3yr Onsite, Premier support
Garansi Resmi Lenovo Indonesia
| Product Specs | |
| Processor | Intel Core Ultra 5 235T, 14C (6P + 8E) / 14T, Max Turbo up to 5.0GHz, 24MB |
| Graphics | Integrated Intel Graphics |
| Memory | 16GB SO-DIMM DDR5-5600 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal |
| Power Supply | 135W 90% Adapter |
| Ports | Front Ports : 1x USB-C (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), data transfer only 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), one supports Always On and 5V@2.1A charging 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm) Rear Ports : 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), one supports Smart Power On 1x HDMI 2.1 TMDS 1x DisplayPort 1.4a (HBR2) 1x Ethernet (GbE RJ-45) 1x VGA 1x Serial |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bundle Software | None |
| Warranty | 3yr Onsite, Premier support |